CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLE

Nagłówek

BAJKOWI CZYTELNICY

"Czytanie książek to najpiękniesza zabawa, jaką sobie ludzkość  wymyśliła"

-Wisława Szymborska-

(…) Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny
i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia(...)

"Wychowanie przez czytanie"

I. Koźmińska, E. Olszewska

wyd. Świat Książki

7 powodów dlaczego warto czytać dzieciom

1. Codzienne głośne czytanie buduje mocną więź między rodzicem i dzieckiem, która jest jedną z najważniejszych potrzeb rozwojowych dziecka i jest warunkiem ,aby mogło wyrosnąć na zdrowego emocjonalnie dojrzałego człowieka

1. Dziecko, któremu codziennie czytamy, czuje się ważne i kochane. Buduje to jego mocne poczucie własnej wartości – wewnętrzną siłę i wiarę w siebie.

1. Codzienne głośne czytanie daje dziecku ogromne korzyści językowe i umysłowe, wzbogaca słownictwo, uczy ładnego budowania zdań i zachęca do samodzielnej nauki czytania.

1. Słuchanie bajek odpręża i pozwala przyjemnie spędzać czas, a wieczorna lektura pozwala dziecku się wyciszyć i uspokoić przed snem.

2. Książki rozwijają wyobraźnię dziecka, a bohaterowie ich bajek pozwalają zrozumieć otaczający świat.

1. Codzienne głośne czytanie dziecku, podpowiada, jak porozumieć się z rówieśnikami, pozwala zrozumieć siebie i innych.

1. Codzienne głośne czytanie kształtuje wrażliwość moralną dziecka.

Dajmy więc szansę swoim dzieciom, aby wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi!

Czytajmy dziecku codziennie!!!