Nasza Grupa Zajęcia dodatkowe Ważne ogłoszenia GALERIA 3 LATKI Kącik rodzica Logopedia 3 latka PROJEKTY GALERIA 4-LATKI

ZAJĄCZKI 5 latki

Siadaj szybko na dywanie – coś pięknego dziś się stanie.

W wielki świat literatury zaprowadzi Ciebie Miś.

Przedszkolaki z grupy „Wesołe zajączki” rozpoczęły realizację Międzynarodowego Projekt Edukacyjny „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” (edycja trzecia)

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury" - autor Aneta Konefał "Misiowa Mama".
Organizatorem projektu w roku szkolnym 2020/2021 jest Grupa MAC S.A. (właściciel marek MAC Edukacja, MAC Technologie i MAC Dydaktyka) przy współpracy z CEBP 24.12 Sp. z o.o. wydawcą miesięcznika Bliżej Przedszkola

CEL PROJEKTU: Celem głównym projektu jest rozwijanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą.

Cele szczegółowe:

1. zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom - uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych,
  2. tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela,
  3. wprowadzenie dziecka w świat literatury,
  4. budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną,
  5. przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych,
  6. kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego,
  7. rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności dzieci,
  8. rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli,
  9. włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego,
  10. promocja przedszkola,
  11. rozwijanie współpracy między nauczycielami.

Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021.

Dziękujemy serdecznie rodzicom za pomoc w realizacji projektu i wspólne naszym przedszkolakom !!

W roku szkolnym 2020/2021 przedszkolaki uczestniczą w projekcie „Przedszkolne wyzwania Bazgrołków – matematyczne zmagania bazgrołków.”

AUTOR PROJEKTU: Magdalena Tokarczyk

GRUPA WIEKOWA: dzieci od 3 lat

CZAS REALIZACJI: wrzesień – grudzień

Projekt „Przedszkolne wyzwania Bazgrołków – matematyczne zmagania bazgrołków” jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, jak również odnosi się do założeń podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz opublikowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kierunków polityki oświatowej na rok szkolny 2020/2021 szczególnie do punku: rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów. Głównym celem jest rozwijanie u dzieci kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, rozwijanie umiejętności społecznych dzieci, rozwijanie umiejętnościpracy w zespole poprzez różne formy aktywności takie jak: zabawy, ruch, doświadczanie oraz eksperymentowanie.

Zadania, zostały opracowane do wieku oraz możliwości dzieci i przyjęły formę nauki poprzez zabawę, dzięki której możliwe będzie osiągnięcie zaplanowanych celów. Spotkaniamają na celu stworzenie sytuacji sprzyjających wspomaganiu rozwoju dzieci we wszystkich aktywnościach takich jak: językowa, poznawcza, artystyczna, ruchowa. Głównym zamiarem realizacji projektu jest podniesienie poziomu kompetencji matematyczno–logicznych dzieci. Przedszkolaki będą miały okazję zobaczyć jak w ciekawy sposób można bawić się matematyką, a przy tym uczyć się, zdobywać nowe umiejętności, rozwijać matematyczną wyobraźnię, rozpoznawać i nazywać kolory.

Dlaczego Bazgrołki?

Dlaczego akurat Bazgrołki? Dlaczego nie potworki, krasnoludki, ufoludki... ? To proste! Niejednokrotnie prace plastyczne młodszych przedszkolaków to głównie bazgrołki. Zatem stworzenie własnego bazgrołka nie powinno sprawić dziecku trudności, bo nie ma brzydkich bazgrołków, każdy jest niepowtarzalny... wyjątkowy... a z każdego narysowanego na kartce bazgroła można stworzyć super Bazgrołka.

Cele projektu:

• rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych dzieci,
  • kształtowanie umiejętności pracy w zespołach,
  • rozwijanie umiejętności społecznych dzieci,
  • stwarzanie warunków sprzyjających wspólnej i zgodnej zabawie,
  • nazywanie i rozpoznawanie kolorów,
  • odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat oraz twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii (prezentacje multimedialne z wykorzystaniem rzutnika).

W ramach projektu dzieci zrealizowały zadania z 10 modułów:

• Bazgrołkowe powitanki,
  • Orientacja przestrzenna,